Truck
arilans
бетон

Jautājumi-atbildes

Dziļumvibrators betonam.

Tehnika

Jebkurā betonā ir gaisa burbuļi, kuri sastingušā betonā veido poras vai tukšumus. Sākotnēji gaisu ģenerē, sajaucot un pārmaisot materiālus rūpnīcā. Pēc tam gaiss iekļūst betonā transportēšanas laikā griežoties betona vedēja mucai. Turklāt, uzstādīšanas laikā veidnē, arī gaiss nonāk betonā.

Speciāla tehnika -maisītājs

Tehnika

Pagarināt sacietēšanas stadiju ļauj tiksotropijas mehānisms, kas palīdz samazināt maisījuma plūstamību, veicot mehānisku iedarbību. Tieši tāpēc betona maisījums, kurš samaisīts betona maisītājā daudz ilgāk (aptuveni divas reizes) var būt sākotnējā vieglas ieklājamības klasē.

Kvalitātes atbilstības deklarācija (kas to izsniedz un kad).

Sertifikāti

Atbilstības deklarācija – Dokuments, ko izsniedz betona rūpnīca piegādātā betona partijai. Deklarācijas izsniegšanas kārtība regulē standarti.

Galvenais Eiropas standarts – LVS EN 206: 2014.

Sertifikāti

Galvenais Eiropas standarts – LVS EN 206:2014. Pēc šī standarta prasībām strādā visas valstis, kuras ietilpst Eiropas Savienībā. Standarts ir angļu valodā.

Smilts, šķembu (dolomīta, granīta) standarti.

Celtniecības materiāli

Betona ražošanā tiek izmantoti daudzi termini, šeit ir daži no tiem:

Ūdensnecaurlaidība.

Betons

Tas ir mākslīgā akmens betona spēja, kas nelaiž cauri ūdeni zem spiediena.

Preču betons.

Betons

Tā saucamais "preču betons" (betona maisījums, kas gatavs lietošanai), tiek ražots betona rūpnīcā tālākai pārdošanai, ar piegādi uz objektu.

Pretsala piedevas.

Betons

Ir divi pretsala piedevu darbības principi -

Betona sacietēšanas laiks.

Betons

Betona sacietēšanas (sabiezināšanas) laiks - laiks no betona ieliešanas sākuma līdz spēka straujām pieaugumam. Šajā brīdī pastāv cementa hidratācijas primāro produktu stabilas saites. Betona sacietēšanas laiks ir atkarīgs no cementa daudzuma, no saistvielas sastāvā, temperatūras un citiem faktoriem.