Betons

Betons ir celtniecības materiāls, neapšaubāmi, betons ir viens no svarīgākajiem celtniecībā izmantojamiem materiāliem. Pati galvenā betona īpašība ir stiprība, tā raksturo betona spēju pretoties ārējām iedarbībām un nesagrūt. Līdzīgi kā dabiskais akmens, betons vislabāk pretojas spiedei, tāpēc par stiprības kritēriju pieņemts ņemt spiedes stiprību.
Betona unikālās īpašības ļauj realizēt vissarežģītākos projektus. Betona ražošana notiek samērā tradicionāli - saistvielu (cementu) un ūdeni sajaucot ar smilti (smalko pildvielu), kam pievieno rupjo pildvielu (granti, šķembas vai citus cietus, nebojātus, izturīgus un tīrus akmens materiālus). Tā kā betona masa līdz sacietēšanai līdzinās rauga mīklai, betonu var izmantot dažādas formas konstrukciju izgatavošanai, taču masu no veidnes nedrīkst izņemt līdz pilnīgai sacietēšanai.  

Betona maisījumi

Konstruktīvais betons – nesošām un norobežojošām konstrukcijām ( sijas, kolonnas, atbalstsienas) Siltumizolācijas betoni – bieži nav paredzēts slodzes uzņemšanai, bet gan siltumtehnisko prasību apmierināšanai. Hidrotehniskais betons – hidrotehnisko būvju celtniecībai, raksturīga paaugstināta ūdenscaurlaidība un salizturība.

Betona ražotne Arilans

„Arilans”  betona ražotne ražo betonu jau ilgāk par 30 gadiem un ir viena no drošākajām un stabilākajām valstī. Betons tiek ražots, pielietojot mūsdienas tehnoloģijas un atbilstoši Eiropas prasībām. Uzņēmumam ir savs autoparks: betonsūkņi un betona maisītāji. Ražotnes jauda ļauj nodrošināt jebkura apjoma nepārtrauktu betona piegādi attālumā līdz 100 – 150 km no Rīgas. Lai iegūtu betona maisījumus ar īpašām īpašībām, mēs lietojam speciālās piedevas, piemēram: plastifikātorus, superplastifikātorus, pretsala piedevas, betona satveršanas paātrinātājus un palēninātājus, kā arī dažādu veidu metāla un polipropilēna fibras.

 

                                                                      
 Betons: betona maisītājsBetons: betona sūknis